Taycan

detail main banner
Yeni icon
vehicles

{{alternativeVehicle.BrandName}}

{{alternativeVehicle.SubModelName}}

{{alternativeVehicle.ColorName}}

{{alternativeVehicle.Year}} Model

|

Ekstra Ekipman ({{alternativeVehicle.OptionalEquipmentSumCount}})

Araç Durumu

check-icon Tamamı Opsiyonlu check-icon Rezerve Edilebilir

Aracın Bulunduğu Hizmet Noktaları ({{alternativeVehicle.VehicleReserveDealer?.length}})

  • {{vehicleReserveDealer.DealerName}}

    rezerve edilebilir Opsiyonlu

Opsiyonlu ne demek?

İlgili araç başkası adına rezerve edilmiştir. Rezervasyonları kesin satış işlemi olmadığı için ilgili hizmet noktasındaki araç opsiyonu bir süre sonra değişebilir.

Bulunduğu Hizmet Noktaları ({{alternativeVehicle.VehicleReserveDealer?.length}})

İkinci El Araçlar

used-vehicles

{{usedAlternativeVehicle.brand}}

{{usedAlternativeVehicle.vehicleDefinition}}

{{usedAlternativeVehicle.year}}

{{usedAlternativeVehicle.kmString}} KM

{{usedAlternativeVehicle.dealer}}

{{usedAlternativeVehicle.priceString}}₺

Porsche Taycan

Geleceği yansıtan ve aynı zamanda Porsche ruhunu anında ortaya koyan otomobil.

Taycan tavizsizdir ve günlük kullanım için mükemmel bir spor otomobildir. Çarpıcı oranlar, zamansız ve anında fark edilen tasarım. Geniş iç hacmi ve iki bagaj bölmesiyle dört kişiye konfor ve kolaylık sağlar.

Öne Çıkanlar

image image

Sürüş.

Porsche Taycan bataryası maksimum performans için geliştirilmiş kese hücreler sayesinde: büyük kapasiteli versiyonunda (Performance Plus Battery), 396 hücre ve 33 modül bulunmaktadır. Taycan’da geliştirilmiş otomatik geçişli iki vitesli şanzıman sayesinde ilk hızlanmada birinci vites fayda sağlarken, yüksek hızlı manevra için ikinci vites kullanılmaktadır. Porsche Taycan modellerinde Porsche Geri Kazanım Yönetimi (PRM) ile frenleme enerjisinin %90’ını geri kazanabilmektedir.

Uzun menzilli maksimum performans.

Porsche Taycan deneyimini yaşıyorsanız, lüks oteller ve restoranlardan seçili konumlarda Porsche Destination Charging Ağının şarj istasyonlarına erişebilirsiniz. Porsche Şarj Planlayıcısı, gerekli şarj süresi ve rotanızı dikkate alarak en uygun şarj istasyonunu ve en hızlı rota ile ilerlemenizi sağlar. Şarj işleminize garajınızda mı devam etmek istemez misiniz? İşte Mobil Şarj Cihazı Plus tam size göre, Porsche Taycan’ın elektrikli şarj portu kapağını açtıktan sonra her şey çok kolay.

image image
image image

Volt cinsinden ölçülen rüyalar.

Motor gücü 240 kW’a varan çıkış gücü, kalkış kontrolü 300 kW’a varan güç yüklemesi, 345 Nm’lik maksimum tork deneyimi, 230 km/saat azami hız limiti ile güç gösterisi yapıyor. Porsche Active Aerodynamics sistemi, Porsche Taycan araçlarında sürüş durumuna göre ayarlanabilir adaptif arka spoyler eklenerek dinamik bir sürüş elde edilmiştir. Porsche Taycan yeni bir deneyim sunarak aracınızın neredeyse hiç ses çıkarmamasıyla şaşırtarak, duyacağınız tek ses yasal gereklilik sebebiyle bir dış ses..

Kendi özel istasyonunuzu oluşturun.

Porsche aracınızda Apple Music ile doğrudan PCM’ye bağlanarak tüm yolculuklarınızda kesintisiz müziğin keyfini sürün. Üstelik Yeni Taycan sahiplerine Apple Music altı aya varan ücretsiz erişim sunuyor.

image image
image image

Saf, etkileyici, zamanın ötesinde.

Porsche Taycan kullanıcılarına iki tavan seçeneği sunmaktadır: Hafif alüminyumdan yapılmış ve orta kısmında yer alan girintiye sahip konturlu model, Porsche spor araçlarından tanıdığımız bir seçenektir. Porsche Taycan’ın bir diğer tavan seçeneği ise panoramik sabit cam tavan ile ferah bir görüntü sunar. Taycan’ın arka kısmında yer alan ve boylu boyunca uzanan ışık şerifi, cam görünümü ve üç boyutlu harfler kullanılarak tasarlanan ‘PORSCHE’ logosu ile desteklenmektedir.

Kökeni: şüphesiz Porsche.

Porsche InnoDrive, sürüş keyfinizi kesintisiz kılmak için sokak tabelalarını ve rotayı önceden tanır. InnoDrive otomatik mesafe kontrolü ile Taycan’ın Aktif Şerit Asistanıdır. Bunlara ek olarak sinyal lambalarını kullandığınızda ise Porsche’nizin hızı otomatik olarak azaltılır. Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi ile Taycan, aydınlatma gereken koşullarda kısa ve uzun hüzmeli farları ile ışık dağılımını dengeler.

image image
image image

Her anı bir deneyime dönüştürün.

Porsche Taycan’ın dış tasarımında türbülansı azaltmak ve iyileştirmek amaçlanarak, yanal hava girişlerinden giren havayı tekerlek üzerinden yönlendirilmiştir. Taycan’ın en ilgi çeken özelliklerinden biri olan ve aracın ön kısımda bulunan matris huzmeli dört noktalı LED farları sayesinde LED farlar hareket ediyormuş gibi gözükmektedir. Porsche Taycan karakterize edilmiş tasarımı ile dinamik, düz tavan hattı olan ‘flyline’ sahiptir. Porsche Taycan sportif bir araç olmasıyla bilinirken, gömme kapı kolları açıldığında geniş bir oturma düzeni sergiler.

Overboost

Sürüş bileşenlerinin etkileşimi, hem teknik hem de sezgisel olarak etkileyici performans rakamları üretmektedir: 560kW’ye (761PS) kadar çıkan overboost, Launch Control ünitesi aracılığıyla etkinleştirildiğinde, iki sistem Taycan Turbo S’i 2,8 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza çıkarmayı başarır. Ve bu art arda üretilebilir: 260 km/sa maksimum hıza kadar ardışık hızlanma mümkündür.

image image
image image

Performans bataryası

Normal 400 volt yerine 800 volt teknolojisine dayanan performans bataryasına sahiptir. Etki: toplam ağırlığı azaltan daha küçük kablo kesitleriyle daha iyi şarj ve sürüş performansı.

Aktif Şerit Takip ve Yoğun Trafik Asistan

Taycan'ı şeritte tutmak ve öndeki araçlarla mesafeyi ayarlamak için boylamasına ve yanal kontrol kullanan Aktif Şerit Koruma özelliği, tıpkı, aracı yoğun trafikte şerit ortasında tutan Yoğun Trafik Asistanı gibi bu sistemin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu özellikler uzun yolculuklarda daha fazla konfor sağlamak için tasarlanmıştır.

image image
profile
quotes

Porsche Taycan 4S, Turbo ve Turbo S serileri saatte 260 kilometre azami hıza sahiptir. Turbo S, fırlatma kontrol sistemi ile birlikte 761 PS güç sağlayabilir. Taycan Turbo S, 0-100 km/s hıza 2,8 saniyede ulaşıyor.

Selahattin Ekim

Doğuş Oto Satış Danışmanı

quotes