Taigo

Hikaye Değişiyor.

detail main banner
Yeni icon
vehicles

{{alternativeVehicle.BrandName}}

{{alternativeVehicle.SubModelName}}

{{alternativeVehicle.ColorName}}

{{alternativeVehicle.Year}} Model

|

Ekstra Ekipman ({{alternativeVehicle.OptionalEquipmentSumCount}})

Araç Durumu

check-icon Tamamı Opsiyonlu check-icon Rezerve Edilebilir

Aracın Bulunduğu Hizmet Noktaları ({{alternativeVehicle.VehicleReserveDealer?.length}})

  • {{vehicleReserveDealer.DealerName}}

    rezerve edilebilir Opsiyonlu

Opsiyonlu ne demek?

İlgili araç başkası adına rezerve edilmiştir. Rezervasyonları kesin satış işlemi olmadığı için ilgili hizmet noktasındaki araç opsiyonu bir süre sonra değişebilir.

Bulunduğu Hizmet Noktaları ({{alternativeVehicle.VehicleReserveDealer?.length}})

{{new Intl.NumberFormat('tr-TR', { maximumFractionDigits: 0, }).format(alternativeVehicle.VehicleDetailNetPrice)}} ₺

{{new Intl.NumberFormat('tr-TR', { maximumFractionDigits: 0, }).format(alternativeVehicle.CampaignPrice)}} ₺

{{new Intl.NumberFormat('tr-TR', { maximumFractionDigits: 0, }).format(alternativeVehicle.Price)}} ₺

{{alternativeVehicle.Badge1Name}}

İkinci El Araçlar

used-vehicles

{{usedAlternativeVehicle.brand}}

{{usedAlternativeVehicle.vehicleDefinition}}

{{usedAlternativeVehicle.year}}

{{usedAlternativeVehicle.kmString}} KM

{{usedAlternativeVehicle.dealer}}

{{usedAlternativeVehicle.priceString}}₺

Taigo. Hikâye Değişiyor.

Taigo, sadece tarzını değil aynı zamanda karakterini de cesurca sergileyenler ve her gün sıra dışı olanı bulanlar için tasarlandı.

olkswagen'in ilk SUV Coupé modeli Taigo, arkaya doğru alçalan tavan hattının her açıdan vurgulandığı etkileyici ve sportif tasarımı ile tüm bakışları üzerine çekerken, gelişmiş teknolojik özellikleriyle de bir SUV'dan beklenenleri fazlasıyla sunuyor. Güçlü motorlar, zengin donanımlar ve yepyeni renk seçenekleriyle Taigo, her gün için sıra dışı.

Test Sürüş Randevusu

Fiyat Listesi

Tüm Volkswagen modellerinin, standart donanımlı tavsiye edilen anahtar teslim sıfır araç fiyat listeleri için tıklayın. Opsiyonel ekipmanlar ayrıca fiyatlandırılır.

Dış Görünüm

image image

Her yönüyle etkileyici.

Taigo, ultra yüksek teknolojili bir aydınlatma sistemi olan IQ LIGHT farlara sahiptir. IQ. LIGHT – LED Matrix farlar, Taigo’nun önünde bulunan elektronik kontrol ünitesi tarafından yapay zekâ algoritması ile yönetilirken, sürüş güvenliğinizi de üst düzeyde tutmayı sağlar. Her koşulda ideal aydınlatma sunmak adına Taigo, sürüş, hava ve yol şartlarından bağımsız şekilde hareket eder. Taigo karakteristik ön tasarımı ile sportif ve modern bir görünüm sunar. Taigo’nun Volkswagen logosuna kadar uzanan LED ışık şeridiyle beraber, ön kısmına hakim olan IQ.LIGHT- LED Matrix farlar ve ön tamponda yer alan dikey sis farları ile tüm bakışları üstüne çeker. Taigo’nun geriye doğru alçalan coupé formlu tavan hattı ve spor araçlardaki gibi dar yapılı arka cam tasarımı kendine has stop lambaları ile birleşerek Taigo’nun sportifliğini sergiliyor.

Konfor

Sınırsız heyecan.

Taigo’nun devasa cam paneli ile elektrikli olarak açılabilen, panoromik açılır cam tavanı gökyüzünü benzersiz kılıyor. Taigo, panoramik cam tavanı sayesinde dilediğiniz kadar güneş ışığı ve temiz havayı size sunuyor. Güneşin etkisini arttırdığı zamanlarda Taigo’nun UV filtreli renkli cam ve yüksek kalite güneşliği ile sizi korur. Taigo’nun yolcu kabinini boydan boya izleyen ve ön yolcu kapısında sona eren LED ışık şeridi ve ön kapı açma kollarının içerisinde yer alan arka plan aydınlatması ile gece sürüşlerinize farklı bir deneyim katar. Taigo’nun LED tavan aydınlatması ve LED ayak bölgesi aydınlatması ile sizi etkiler.

image image

Teknoloji

image image

Tüm detaylar karşınızda.

Taigo’da şarj kablosuna ihtiyacınız yok. Dışarıdan herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymadan, akıllı telefonunuzu Taigo’nun ön saklama bölmesine yerleştirerek telefonunuzu kablo kullanmadan şarj edebilrsiniz. Taigo, ‘Keyless Access’ Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi ile otomatik açma, kilitleme ve çalıştırma özellikleriyle sürücüye konforlu bir deneyim sunar. Taigo 1,5 metre yakınına geldiğinizde yaklaşma sensörü sayesinde algılar ve tüm kilitler tek dokunuşla otomatik olarak açılır.

Tek dokunuşla doğru iklimlendirme.

3 Bölgeli Dokunmatik Klima ‘Climatronic’ teknolojisine sahip Taigo, sürücü ve yolculara konforlu bir sürüş sunar. Taigo’da kullanılan ‘Touch Slider’ ile sürücü, ön ve arka yolcu bölmelerinin sıcaklıklarını birbirinden ayrı olarak kontrol edebilmene imkanına sahip.

image image

Performans

image image

Sayısız karakter.

Sürüş Profil Seçimi ‘Driving Profile Selection’ sayesinde sürüş tarzınıza uyum sağlar. Eco: Yakıt tasarruflu sürüş Normal: A noktasından B noktasına, günlük güzergâhlar Sport: Uygun motor devri ile sportif sürüş performansı Bireysel: Kişiselleştirilmiş ayarlar

Devrim niteliğinde bir şanzıman sistemi.

Taigo 1.0 ve 1.5 litre hacime sahip TSI motorları ile güçlü ve ekonomik bir sürüş sunar. Taigo’nun 1.5 TSI motorunda bulunan Aktif Silindir Yönetimi (ACT), düşük motor gücüne ihtiyaç duyduğunuzda, sahip olduğu 4 silindirden ikisini devreden çıkararak ultra düşük tüketim sunar. Taigo, Çift Şanzıman ‘DSG’ ile, bir üst vitese geçerek sarsıntı, hızlanmada kesinti ve güç kaybını önler. Taigo, manuel modellerden bile yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve çevreci bir SUV.

image image

Bağlanabilirlik

image image

Favori Uygulamalarınız Taigo’da.

Taigo’nun size sunduğu Dijital Kokpit’inde yer almakta olan Dijital Gösterge Paneli ‘Active Info Display’ hız göstergesi, devir saati, ikaz lambaları ve diğer temel içerilikleri ile yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekrana yansıtır. Taigo’nun üst donanıma sahip ‘Active Info Display Plus’ gösterge paneli ile, kişisel ihtiyaç ve taleplerinize bağlı olarak ekranı kullanmanızı sağlar. Taigo, sahip olduğu ‘App Connect’ teknolojisi Mobil Bağlantı Arayüzü ile telefonunuzdaki uygulama ve içeriklere rahatça ulaşmanızı sağlar.

Güvenlik

Koruyucu meleğiniz.

Yarı Otonom Sürüş Asistanı ‘Travel Assist’ ile yorucu sürüş durumlarında, Taigo’da kullanılan radar, sensör ve kameralar ile şerit takibi yapar, direksiyon gaz ve frenleme kararlarını otonom olarak kontrol eder. Taigo Adaptif Hız Sabitleyici ‘ACC’ sistemi ile hız limitinizi geçmenizi önler ve Taigo’nun önünde seyreden araç ile mesafesini koruyarak kontrollü bir şekilde şerit değiştirebilir. Taigo, Park Asistanı ‘Park Assist’ ile, aracınıza ideal park alanına park edebilmek adına direksiyon kontrolünü tamamen ele alır. Kör Nokta Uyarı Sistemi ‘Blind Spot Detection’ sayesinde, Taigo’nun yan aynasında bulunan LED ikaz lambaları ile sürücüyü kör noktasındaki araçlara karşı uyarır.

image image

İç Görünüm

image image

Bir bakışta tüm detaylar karşınızda.

Yoldayken sürüş, performans ve güvenlik ile ilgili verileri takip etmek gerekir. Taigo’nın Dijital Kokpit’inde yer alan 8” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit” hız göstergesi, devir saati, ikaz lambaları ve diğer temel içerikleri, 8” genişliğinde yüksek çözünürlüklü TFT LCD ekrana yansıtır. (L) Daha üst donanımlarda bulunan 10,25” Dijital Gösterge Paneli “Digital Cockpit Pro”, kişisel ihtiyaç ve beklentilerinize göre ekranı ayarlamanıza imkân verir. Temel sürüş verilerinin yanı sıra örneğin, sürüş destek sistemlerinin tümünü çekici grafikler ve animasyonlarla ekrana taşıyabilir veya navigasyon haritası ile medya ekranının bir birleşimini görüntülemeyi seçebilirsiniz. (ST) (R)

profile
quotes

Volkswagen Taigo, hem SUV hem de sportif ruhu üzerinde barındıran , dinamik çizgileri ile cezbedici, sürüş dinamikleri ile güvenli olan kompakt bir araçtır.

Can Bora Özaydın

Doğuş Oto Satış Danışmanı

quotes
profile
quotes

Segmentteki her bir boşluğu değerlendirmeyi başaran Volkswagen bu kez Taigo modeliyle, SUV sınıfının öneminin gittikçe arttığı ülkemiz otomotiv pazarında Taigo'dan oldukça fazla söz ettirecektir. Taigo’nun spor tasarımının öne çıkmasında, aracın arka kısmında boydan boya uzanan aydınlatma detayının katkısı göz ardı edilemez.

Mine Çetindağ Özen

Doğuş Oto Satış Danışmanı

quotes
profile
quotes

Binek otomobil sürüş keyfi ile öne çıkan Volkswagen Taigo, konfor odaklı aile aracı özelliği ile dinamik araç hissiyatını beraber yaşatır.

Alican Aykoç

Doğuş Oto Satış Danışmanı

quotes