İK Yaklaşımımız ve İK Uygulamalarımız

Biz Doğuş Oto olarak, gücümüzü çalışma arkadaşlarımızdan alırız.

career banner image

Doğuş Oto’lu Olmak

Biz, müşterisini hiçbir zaman yarı yolda bırakmayan, onlar gibi düşünüp, hareket eden büyük bir aileyiz. İçimizdeki mutluluğun başarıyı getirdiğini biliriz.

Başarı yolunda ilerlemek için müşterilerimizi de bir parçamız yaparız. Çalıştığımız her anda içimizden birine yardım edip, hayatını kolaylaştırdığımızın bilinciyle yol alırız.

Kalpten hizmet bilinciyle ilerleyen Doğuş Oto Ailesi olarak müşterilerimize her zaman şu sözü söyleriz;

YOLUNUZ HEP AÇIK!

İnsan Kaynakları Vizyonumuz

İnsan Kaynakları vizyonumuz; çalışanlarına değerli olduklarını hissettiren, ortak bir kültür oluşturan, yenilikçi ve sürdürülebilir İnsan Kaynakları uygulamaları ile en çok tercih edilen şirket olmaktır.

Amacımız ise Doğuş Grubu değerlerini benimseyen, şirket dinamizminin gerektirdiği yetkinliklere sahip, müşterinin önemini bilen, öğrenme ve gelişmeye istekli, yüksek performansı uzun dönemli sürdürebilen çalışanları şirketimize kazandırmak, onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, potansiyellerini en verimli şekilde kullanmalarına olanak tanımaktır.

Değerlerimiz

biz icon
Biz

Biz, farklılıklarımızla bir olmanın güveni ve birlikte olmanın gücü ile birbirimize fırsatlar sunar, yeni ufuklara yelken açarız. Kendi kurallarımızı kendimiz koyar, takip etmek yerine sadece kendimizle rekabet ederiz.

yenilikci icon
Yenilikçi

Yeniliğin öncüsü olmak için çevik davranır, veriye ve gerçeklere dayanan kararlar alırız. Dokunduğumuz her noktada insan ve toplumsal yaşamı zenginleştirmek adına teknolojik ve vizyoner çözümler getiririz.

deneyim icon
Deneyim Odaklı

Vizyoner bir rehberlik ile yaşattığımız her andan anılar yaratırız. Tüm bunlar için gereken gücü tarihimizde, kültürümüzde ve sanatımızda bulur, özgün deneyim alanları oluştururuz.

tutkulu icon
Merak Eden

Öğrenmek merakımızı ateşler, bu yolda birbirimizi cesaretle teşvik ederek keşiflerimize devam ederiz.

cesur icon
Cesur

Hata yapmaktan çekinmemek, her birimizin değer katmaktaki en büyük özgürlüğünü temsil eder. Cesuruz, çünkü arkamızda tutku ile memlekete ve dünyaya hizmet etmek için "İyi Bir Gelecek” vizyonu ortaya koyan Doğuş Grubu var.

İK Uygulamalarımız

Eğitim ve Gelişim

d-one slider image
d-one slider image
d-one slider image
d-one slider image
d-one slider image
content-image

Doğuş 3.0 Kültürü

Veriyle hareket eden, çevik, değerlerle yönetim anlayışını benimseyen, deneyim yaratmaya odaklanan, sürdürülebilir ve işbirliğini ilke edinmiş Doğuş 3.0 Kültürünü benimsiyoruz.

content-image

İşe Alım Süreci Aşamaları

Mülakat, envanter, mesleki sınavlar, yabancı dil sınavı, yönetici görüşmesi ve referans kontrolü aşamalarından sonra işe yeni başlayan çalışma arkadaşlarımıza aramıza hoş geldin diyoruz.

content-image

Ödüllendirme ve Takdir

Mavi Direksiyon Ödülleri ile çalışma arkadaşlarımızın başarılarını üç kategoride ödüllendiriyoruz.

Mavi Direksiyon Yol Tutkusu ödülü ile çalışma arkadaşlarımızın başarılarını, Yolu Açanlar ödülü ile şirkete fayda sağlayan projelerini ve aynı zamanda Yol Hikayesi Ödülü ile de 5 yıl ve üzeri kıdeme sahip olanlara katkıları için özel kıdem plaketi sunuyoruz.

content-image

Fikir Platformu

Çalışma arkadaşlarımızın her türlü fikrini paylaşabildiği fikir platformu ile bu fikirleri değerlendiriyor, uygulamaya alıyor ve ödüllendiriyoruz.

Ücretlendirme ve Yan Haklar

icon
Kişisel Gelişim

Yabancı Dil Gelişim Desteği, Üniversite İş Birlikleri, Kişisel Öğrenme Platformlarında Çalışanlarımıza Özel Destekler

icon
Aile ve Sağlıklı Yaşam

Özel Sağlık Sigortası, Çalışan Çocukları için Özel Sağlık Sigortası, Psikolojik Danışmanlık Desteği, Diyetisyen Desteği, Kadın Çalışanlarımız için Kreş Desteği

icon
Özel Günler

Çocuğu Okula Giden Çalışma Arkadaşlarımıza Okul Seti Desteği ve Karne Hediyesi, Doğum Günü Hediyesi, Yeni Bebeği Olan Çalışma Arkadaşlarımıza Bebek Hediyesi, Bayram Çikolatası ve Ramazan Kolisi

icon
Doğuş Grubu DO’lu Hayat Faydaları

Doğuş Grubu Şirketlerinden Özel Ayrıcalıklar